Zapojení antény

Sekce určená pro rady začátečníkům. Nerozumíte základním pojmům? Zde je vaše místo ...
Milan155
Příspěvky: 435
Registrován: 05.01. 2014, 05:53
Bydliště: severovýchodní Vysočina

Re: Zapojení antény

Příspěvek od Milan155 » 12.08. 2016, 09:30

Třeba HADEX Ostrava příslušenství pro antény - sym.člen pro VHF ,napájení samozřejmě není třeba žádné.
vikomt22
Příspěvky: 10
Registrován: 10.08. 2016, 09:41

Re: Zapojení antény

Příspěvek od vikomt22 » 12.08. 2016, 09:49

symetrizacni člen objednan
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Zapojení antény

Příspěvek od Heptoda » 12.08. 2016, 10:09

vikomt22 píše:symetrizacni člen objednan
Ale vždyť jej máte, na prvním fotu s tím červeným podkladem..-...
Ta věž byla dříve funkční? Působí na mě dojmem, že je ze SD. To jen, aby se nehledala chyba tam, kde není.
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Zapojení antény

Příspěvek od Heptoda » 12.08. 2016, 10:21

Jan55 píše: Ale pak je potřeba, aby byla chráněna před bleskem, tedy uzemněna na hromostvod. Hezký den Jan ;) 55
No, tak pod toto tvrzení, zvláště pak po tom, co platí nový OZ, bych se nepodepsal ani náhodou. (dát ji do ochranného pásma hromosvodu budiž, ale tahat si výboj do baráku... :mrgreen: a ještě k tomu nabádat. Já vím, že zákony jsou často paskvil, kde se člověk ztratí raz dva, ale když potom dojde "na lámání chleba", jde všechno, i dobře míněná rada(!) , stranou. Právníka či pojišťováka tím neobměkčíte ani náhodou.)
Naposledy upravil(a) Heptoda dne 12.08. 2016, 13:04, celkem upraveno 2 x.
vikomt22
Příspěvky: 10
Registrován: 10.08. 2016, 09:41

Re: Zapojení antény

Příspěvek od vikomt22 » 12.08. 2016, 12:02

To byl zesilovač půjčili mi ho v obchodě, ale starší. moc jsem si nabyl jistý jestli je vůbec funkční, protože mi to vůbec nefungoval( připojil jsem to normálně na 12 v s tlumivkou).V radiu byl slyšet jenom brum, možná to bylo jenom prebuzene ( délka koaxu 10 m).
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Zapojení antény

Příspěvek od Heptoda » 12.08. 2016, 12:55

Jojo, podobnost čistě náhodná. Už vidím označení, je to skutečně Anténní zesilovač PA10 pro š.p. anteny pro DVB-T
Symetrizační člen je na odvrácené straně, celkově nic moc kvalitního.
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: Zapojení antény

Příspěvek od Jan55 » 12.08. 2016, 15:05

Heptoda píše:
Jan55 píše: Ale pak je potřeba, aby byla chráněna před bleskem, tedy uzemněna na hromostvod. Hezký den Jan ;) 55
No, tak pod toto tvrzení, zvláště pak po tom, co platí nový OZ, bych se nepodepsal ani náhodou. (dát ji do ochranného pásma hromosvodu budiž, ale tahat si výboj do baráku... :mrgreen: a ještě k tomu nabádat. Já vím, že zákony jsou často paskvil, kde se člověk ztratí raz dva, ale když potom dojde "na lámání chleba", jde všechno, i dobře míněná rada(!) , stranou. Právníka či pojišťováka tím neobměkčíte ani náhodou.)
Zdravím Vráťo,

díky za připomínku, nějak jsem to vzal postaru, jak se to dělalo dřív. V zápalu řešení problému jsem jel ve starých kolejích. To se omlouvám. V tématu jsem to poopravil.
Ale ono co se týče těch norem a nových předpisů by to bylo na dlouhou diskusi.

Jinak si myslím, že je lepší anténu přizemnit, než jí dát na střechu bez uzemnění jen tak. To byl hlavní můj cíl upozornit. ;)
Ono co se týká hromosvodů a jejich ochran, nikdy to není na 100% zrovna tak se může stát i když se předpokládá, že ne, že se blesk roztříští a vlítne část do neuzemněné antény a vše jde dolů do bytu, pěkně k nejbližší zemi a je to horší. Zajímavé je, že takto to má uděláno spousty staveb, já to mám také, a kdo to potom řeší?

Další věc je, jak to vlastně realizovat, když stožár je na nejvyšším místě, 3m dlouhý, kde by pak byly ty ochrané jímače?
To by na baráku byla docela hrozná konstrukce, aby vzniklo ochranné pásmo. Já si to nechám tak, jak to je, bylo to dřív úplně bez uzemnění a nic se nedělo, teď je to asi 20 let uzemněné a zatím to je dobré. Vím, je to risk, ale můj. Nikomu to neradím, každý ať si antény chrání jak potřebuje, pěkně podle norem jak píšeš.
:thumbsup:
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Zapojení antény

Příspěvek od Heptoda » 12.08. 2016, 15:41

Dovolím si ještě jednou maličko odbočit, ale kdo chce tak ať si stáhne např. http://www.ulozto.cz/!NTCoQWFrR/kniska- ... d-domu-mp4 , já sám jsem již jednou "v té dřevěné půlohrádce" stál, naštěstí jen jako svědek, no nic příjemného to nebylo. A to se řešila jenom hmotná škoda.
Ale vraťme se k dotazu. Možná by neškodilo, má-li tazatel možnost vyzkoušet věž u někoho známého v okolí. Možná by to i něco pomohlo objasnit, možná... :idea:
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: Zapojení antény

Příspěvek od Jan55 » 12.08. 2016, 17:03

Zdravím ještě jednou,

Vráťo, když jsem šel domů z masáže a koukal po střechách, všechny mají antény zeměné na hromosvod. Znamená to tedy, že jsou všechny tyto antény špatně instalované :?: Instalace byla podle staré normy, jak to tedy je doopravdy :?:
Řekl jsi A, tak také řekni B, když už jsi to do té diskuse dal. Co tedy je na tom špatně? Snad jen to, že zase si někde udělají novou normu, ať již opodstatněnou, nebo ne, je to zákon, tak se musí dodržovat. Dobrá, ale jak je to tedy s těmi starými instalacemi :?: To si je všichni musí nechat předělat :?: Nebo je proto vyjímka, jako se starou funkční instalací s nulováním :?:
Je to sice mimo téma, ale když něco nakousneš jako karatel, tak to prosím dopiš. ;) Jinak koukám, že jako vždy se vyhýbáš přímé odpovědi na mé psaní, jak zde, tak v soukromých zprávách. Jestli tě nějak štvu, napiš mi to rovnou a nedělej mrtvého brouka, postav se k tomu čelem.

Děkuji Honza ;)
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Zapojení antény

Příspěvek od Heptoda » 12.08. 2016, 17:24

Ale to je fakt mimo téma. Tudíž jakmile bude chvilka času, vysvětlím v SZ. Prohlédl jsi ten odkaz? Tam je to skoro vše a polopaticky vysvětlené, proč tu vše vypisovat, když je již vše velmi pěkně zpracované? Ne, to není dělání mrtvého brouka, ani žádný karatelský útok na Tebe. K tomu nemám jediný důvod! Spíš se na to dívej jako "na zvednuté obočí" na téma zemnění, rozumíme-li si. Nic osobního v tom netřeba hledat. Také je dobré si přečíst http://diskuse.elektrika.cz/index.php/t ... 062.0.html nebo http://www.kniska.eu/ , zde to rozebírat detailně, by bylo nošení sov do Athén. ;)
Odpovědět