Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305

Inzeráty o koupi
Martin 1374
Příspěvky: 139
Registrován: 31.01. 2020, 10:08

Re: Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305

Příspěvek od Martin 1374 » 17.06. 2026, 11:22

A opravdu je ten vypínač nýtovaný? Některé byly šroubované, už jsem se s tím setkal. Nevím už, jestli to bylo na Mikrofoně, ale setkal jsem se s tím.
RayeR
Příspěvky: 45
Registrován: 18.04. 2018, 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305

Příspěvek od RayeR » 22.06. 2026, 02:44

Ja sem teda sroubovane jeste nevidel...

Uz jsem ten kram rozebral na atomy, vycistil nozove kontakty a tu mosaznou "cinku", takze uz by to melo spinat, akotat bych to zas potreboval dat dohromady. Koupit dnes nekde v zelezarstvi nytky je nadlidsky ukol - asi uz ani nevedi, co je to nytek, mozna tak trhaci... Pri nejhorsim bych tam musel dat nake M2 ci mensi sroubky, ale pak bude prekazet nahore hlava/maticka...
Přílohy
65-rozebraný síťový vypínač.jpg
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 846
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305

Příspěvek od Jan55 » 22.06. 2026, 05:23

RayeR píše:
22.06. 2026, 02:44
Ja sem teda sroubovane jeste nevidel...

Uz jsem ten kram rozebral na atomy, vycistil nozove kontakty a tu mosaznou "cinku", takze uz by to melo spinat, akotat bych to zas potreboval dat dohromady. Koupit dnes nekde v zelezarstvi nytky je nadlidsky ukol - asi uz ani nevedi, co je to nytek, mozna tak trhaci... Pri nejhorsim bych tam musel dat nake M2 ci mensi sroubky, ale pak bude prekazet nahore hlava/maticka...
Já bych viděl dvě možnosti, buď zapuštěné šroubky, nebo na soustruhu ty nýtky vyrobit. Normálně bych použil mosaznou kulatinu potřebného průměru, osoustružil na průměr dírky a nechal hlavu, no a pak vyvrtal dírku a byl by krásný nýtek jako tam máš. Jsou to dva kousky, tak by to bylo za chvilku :)
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 846
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305

Příspěvek od Jan55 » 22.06. 2026, 05:30

RayeR: Jaký to má průměr a délku? Já tu nějaké delší mám. 2,5x12mm, nebo 3x15mm, tak se ozvi. Honza.
Milan155
Příspěvky: 469
Registrován: 05.01. 2014, 05:53
Bydliště: severovýchodní Vysočina

Re: Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305

Příspěvek od Milan155 » 22.06. 2026, 07:12

V nouzi používám dutinky bez izolace na zakončení lanek , když se to zkrátí na potřebnou délku a nakonec po roztemování zacínuje, drží to fest. Na výběr je celá řada průměrů podle průžezu vodiče , na který je to určeno , viz třeba Hadex .
RayeR
Příspěvky: 45
Registrován: 18.04. 2018, 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305

Příspěvek od RayeR » 22.06. 2026, 13:33

Drik nytu by mel byt 2 x 10, teda meril sem to jen na rychlo pravitkem, tak nevim jesi dira neni nahodou 2,5...
Jo kdybych mel soustruh, tak to tu neresim. Ale uvazuju casem koupit si nakyho malyho cinana, akorat do panelaku, na takovyhle prkotiny... jeden kamarad uz nabidl mosaznou trubicku 2mm, tak z toho by sel udelat dutej nytek...
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 846
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305

Příspěvek od Jan55 » 22.06. 2026, 14:13

Martine, nejsi někde poblíž Prahy 20 Horní Počernice. Dal bych ti ty dva 2,5mm x12mm, to by bylo akorát, v nejhořším bys protáhl dírky. Víc bych se stím nepatlal. Co ty na to? Honza.
Odpovědět