AMR

Inzeráty o prodeji
Odpovědět
KOTELNIK
Příspěvky: 4
Registrován: 07.03. 2020, 17:09

AMR

Příspěvek od KOTELNIK » 07.03. 2020, 17:24

Sběrateli prodám soupravu AMR ( automatický městský radiotelefon ) z automobilové instalace. Systém AMR je již dávno vypnutý, proto pro sběratele. Brno.
Systém AMR se skládá z modifikované radiostanice VR21 (v pásmu 170 MHz), která má zvlášť vyvedený vysílač i přijímač a tyto přivedeny do duplexeru. Ovládací skříňka je také jiná, složitější. Vzhledem k tomu, že AMR se mohl napojit na normální telefonní síť, obsahuje (mimo jiné) i 10 tlačítek pro volbu telefonní stanice.
houmr
Příspěvky: 157
Registrován: 13.07. 2017, 21:04

Re: AMR

Příspěvek od houmr » 12.03. 2020, 13:12

Kolik by jsi za něj chtěl?
S AMRem jsem strávil velkou část dospívání, nejdříve jeho poslechem, pak i jeho aktivním používáním ;) a výrazně ovlivnil můj vývoj 8-)
Minimálně díky němu jsem znal zpaměti velkou část předvolaček v Čechách. Takové "České Budějovice - 038 mužským hlasem" nebo ženským "0338 Prachatice" budu mít v paměti (bohužel jen tam) do konce života.
Dva kusy mi dokonce prošly rukama - jeden mi na víkend cca v roce 1996 zapůjčil pracovník ČRa - měli ho v přepravce spolu s akumulátorem - po jeho odpojení zapomněl úvodní otevírací sekvenci. Druhý jsem pak opravoval jednomu uživateli (takové známé jihočeské postavičce), který ho na začátku devadesátek na černém trhu koupil za těžké peníze. Ten byl "háklý", úvodní sekvenci po odpojení napájení nezapomínal. Ale začaly mu zlobit mikrospínače.
Vzpomínám si, jak s příchodem roku 1999 jednotlivé vysílače postupně utichaly. Zatímco v jižních Čechách už na začátku ledna byť ještě pískaly, tak již měly zablokováno odchozí volání, ve středních Čechách se udržely až někdy do června 1999, ovšem se změněnou úvodní sekvencí. V Praze pak krom 12 kanálů na 165Mhz byly ještě další na 157Mhz. Ty měli tu druhou úvodní sekvenci která pak byla od ledna do června 99 i na těch 165Mhz ve středních Čechách.
Odpovědět