Skříň Mikrofona

Sekce určená pro rady začátečníkům. Nerozumíte základním pojmům? Zde je vaše místo ...
Peca
Příspěvky: 124
Registrován: 04.01. 2016, 16:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříň Mikrofona 206

Příspěvek od Peca » 17.03. 2016, 22:46

Milan: Nitrolak jde smýt acetonem. Dá to trochu práce a smradu, ale jinak to jde docela dobře. Lepší než to šmirglovat.
Dikobraz
Příspěvky: 25
Registrován: 09.02. 2016, 16:23

Re: Skříň Mikrofona 206

Příspěvek od Dikobraz » 21.03. 2016, 23:32

Zdravím po nějaké době a mám další dva dotazy.

1. Barva originálního brokátu u MK206 - nemůžu nikde najít foto originální MK206ky, resp. takové, u kterého bych měl jistotu originality. Starý (možná originální) zlatý brokát je naprosto zašlý a nevím, zda ho má smysl nějak prát, čistit, oživovat. Potrhaný není. Zajímal by mě názor, jestli je lepší najít odpovídající barvu a nahradit (pak budu rád za informaci, jaká originální barva u MK206 byla) nebo zda existuje nějaký super postup, jak oživit / vyčistit starý brokát.

2. Ošetření vnitřku skříně - šelakování jde dobře, jsem u nějaké 20 vrstvy a brzy budu vracet šasi a reproduktor dovnitř. Řeším teď, zda nějak ošetřovat vnitřek. Momentálně je černý a jsou na něm patrné stopy po červostopu. Mám dostatek lněného oleje. Použili byste ho na natření vnitřních částí?

Díky za rady!
Dikobraz
Příspěvky: 25
Registrován: 09.02. 2016, 16:23

Re: Skříň Mikrofona

Příspěvek od Dikobraz » 19.04. 2016, 21:50

Získal jsem tuto krásnou, dvířkovou Mikrofonu Superdual Luxus (zdravím původního majitele, pokud je zde na fóru aktivní).

Obrázek
images hosting

Obrázek
images upload

Nevím, jestli je to z fotek poznat, ale má boční stěny a dno poměrně hodně červotočivé. Červ se solidně nakrmil, ale skříň nechci určitě likvidovat.
Můžete mi poradit, jak si mám s dírkami červotoče poradit? Neměl by již být aktivní, pod rádiem žádné nové piliny nejsou.
Díky!
Uživatelský avatar
Balek
Příspěvky: 180
Registrován: 17.10. 2011, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříň Mikrofona

Příspěvek od Balek » 20.04. 2016, 15:23

Já jsem zachránil sežranou nohu od PH 930A tím že jsme ji prolyl lepidlem Herkules. lepidlo pěkně nasálo do všech dírek (dá se tomu pomoci malým drátkem)a nakonec jsem to přetřel černou barvou.
Tady je otázka jestli to nezničí dýhu. Asi byhc to zkusil na kousku a uviděl jak se to osvědčí.
Dikobraz
Příspěvky: 25
Registrován: 09.02. 2016, 16:23

Re: Skříň Mikrofona

Příspěvek od Dikobraz » 24.04. 2016, 09:04

Díky, vyzkouším to. Mám trochu obavy, aby červotoč natolik nepoškodil strukturu dřeva, že se bude chtít rozpadat.
Rozhodně vím, že je to případ u mé MK204 - tu jsem bral jen díky vnitřku a nepoškozenému bakelitu - ale nevěřím, že se mi podaří zachránit tohle:

Obrázek
print screen windows
Dikobraz
Příspěvky: 25
Registrován: 09.02. 2016, 16:23

Re: Skříň Mikrofona

Příspěvek od Dikobraz » 21.09. 2016, 15:03

Zdravím, hledám odpověď na otázku leštění skříňky rádia (bakelit / dřevo). Na leštění používám Tempo, popř. šelakovou polituru. Manuálně ale nedokážu docílit takového lesku, jakého bych rád. Proto mě napadlo vyzkoušet nějakou leštičku. Máte s leštičkami, popř. leštícími kotouči nějakou zkušenost?

Konkrétně mi padla do oka úhlová leštička Proxxon
http://www.nako.cz/10161-proxxon-28660- ... a-wpe.html

Nechci kupovat tak drahý stroj, ale zajímá mě, zda někdo nemáte podobné řešení (např. na vrtačce) + nějaké zkušenosti.
Předem díky!
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 865
Registrován: 04.04. 2012, 19:01
Bydliště: Nýřany

Re: Skříň Mikrofona

Příspěvek od Milan » 21.09. 2016, 19:53

Rádia Talisman které jsou nabízena v zahraničí na e-bay jsou většinou ještě nastříkána lakem pro superlesk. Čím větší lesk, tím větší cena :-) . Leštičky s velkýma otáčkama ne, pálí to bakelit a pokud se zavadí o hranu skřínky, tak je její osud většinou jasný - smetiště.
Odpovědět