Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305
Re: Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305
To by bylo také řešení, proto jsem původně psal, že by to šlo vytvořit nové na soustruhu. Tu souosost zvládneš, ono to nebude až tak kritické. Já bych osobně vyřízl závit do bakelitu M3 a v kovové části to zapustil, nebo i obráceně a bylo by to na opravy jednušší. Teď už je to na tobě, co si zvolíš.
Re: Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305
K vrtani se dostanu nejdriv v patek, moje moznosti konci u stojanovky. Jeste si musim udelat nejaky pripravek na kolme chyceni puvodniho nytu ve sveracku vrtacky (kvuli tomu rozsirenemu konci). V sobotu uz snad budu vedet, jesli jsem to zk*vil a budu potrebovat novy nyt nebo ne 
Re: Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305
Proč bys to kujvil, já bych to na pohodu vzal ruční vrtačkou nejdříve menším vrtáčkem a pak to jen převrtal větším a snažil se to mít co nejkolměji. Teď mne napadlo, už je tam díra, tak co kdyby si to vzal do kombinaček, do něčeho upevnil ruční vrtačku, nejlépe bateriovou a zajistil vypínač, aby se točila bez obsluhy. Myslím, že by si tu kolmost udržel lépe, kopirovalo by to tu původní dírku co tam už je. Jak se znám, tak bych o už měl hotovéRayeR píše: ↑25.06. 2026, 16:17K vrtani se dostanu nejdriv v patek, moje moznosti konci u stojanovky. Jeste si musim udelat nejaky pripravek na kolme chyceni puvodniho nytu ve sveracku vrtacky (kvuli tomu rozsirenemu konci). V sobotu uz snad budu vedet, jesli jsem to zk*vil a budu potrebovat novy nyt nebo ne![]()
Re: Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305
No jasne ze sem to zkujvil...
Stojanovou vrtacku jsem se odhodlal vytahnout na rozpalenej balkon az vecer. Samotne vrtani bylo v pohode diky tomu, ze uz to bylo castecne predvrtane, jinak bych asi stredy chytal blbe. Akorat teda ten koupeny vrtacek 1.6 byl takovy smejd, ze vubec nevrtal a bylo nutno ho napred trochu sliznout na brusce. Vyvrtal sem si napred 2.5 diru do drevene listy, do ktere sem nytek nabouchal a drzela mi kolmost. Horsi to pak bylo s rezanim zavitu, kdyz uz sem jel posledni stupen, tak mi to nak vyklouzlo z ruky, spadlo na dlazbu a zavitnik se zalomil. Nastesti se mi povedlo frezkou odbrousit asi 1mm toho driku nytu, zbytek zavitniku sem chytil celisti peanu a vytocil, takze aspon tu praci sem zachranil. Dal jsem tam sroubky s hodne plochyma hlavama a vypinac je uz cajk, jeste jsem ho nemontoval zpet.
Zkousel sem klepat i nyty z te 2mm trubicky co jsem dostal a taky se to celkem da (rozklepaval jsem dulcikem, zasunute do te drevene listy, 1 jsem rozklep moc, ze se kraj roztrepil, druhej je OK).
Stojanovou vrtacku jsem se odhodlal vytahnout na rozpalenej balkon az vecer. Samotne vrtani bylo v pohode diky tomu, ze uz to bylo castecne predvrtane, jinak bych asi stredy chytal blbe. Akorat teda ten koupeny vrtacek 1.6 byl takovy smejd, ze vubec nevrtal a bylo nutno ho napred trochu sliznout na brusce. Vyvrtal sem si napred 2.5 diru do drevene listy, do ktere sem nytek nabouchal a drzela mi kolmost. Horsi to pak bylo s rezanim zavitu, kdyz uz sem jel posledni stupen, tak mi to nak vyklouzlo z ruky, spadlo na dlazbu a zavitnik se zalomil. Nastesti se mi povedlo frezkou odbrousit asi 1mm toho driku nytu, zbytek zavitniku sem chytil celisti peanu a vytocil, takze aspon tu praci sem zachranil. Dal jsem tam sroubky s hodne plochyma hlavama a vypinac je uz cajk, jeste jsem ho nemontoval zpet.
Zkousel sem klepat i nyty z te 2mm trubicky co jsem dostal a taky se to celkem da (rozklepaval jsem dulcikem, zasunute do te drevene listy, 1 jsem rozklep moc, ze se kraj roztrepil, druhej je OK).
Re: Sháním skleněnou stupnici na Mikrofona MK305
RayeR: No vidíš nakonec se povedlo. Já mám proti roztržení nýtků metodu klepaní a otáčení přitom současně. Možná by bylo dobré i trochu namazat, to jsem nezkoušel. Tak přeji úspěšné dokončení montáže vypínače zpět.
