Databáze článků AR, PE... a katalog součástek

Vše o součástkách, i celých obvodech
Odpovědět
RadioX
Příspěvky: 36
Registrován: 12.08. 2015, 20:24

Databáze článků AR, PE... a katalog součástek

Příspěvek od RadioX » 30.12. 2019, 19:34

Přes vánoční svátky jsme s kolegou konečně dokončili "modernizaci" našeho webu - www.kutilovo.cz a protože tenhle projekt mimo e-shop je zcela nevýdělečný, dovolím si mu tady udělat malou reklamu, snad mi to prominete a nebude to nic proti pravidlům...

Najdete tam hlavně katalog součástek - neskromně mohu říci, že nejrozsáhlejší u nás. Je tam většina součástek z produkce TESLA, staré elektronky včetně některých válečných, ruských a amerických, moderní integrované obvody, přidali jsme také část ruských tranzistorů, východoněmeckých a polských součástek. Aktuálně je tam nacpáno přes pět tisíc různých součástek.

Katalog je provázaný s další částí - databází knih a článků z odborných časopisů. Jsou tam obsahy Amatérských rádií (od začátku), Praktické elektroniky, atd., ale třeba i legendární Udělej-urob si sám, jestli budou síly a čas, tak ještě přidáme Radioamatéra a další. V seznamu článků jsou uvedeny součástky, které jsou v daném článku použity, kliknutím na jejich název se ukáže katalogový list (a obráceně). Samozřejmě tam funguje i hledání podle libovolného slova či slovního spojení.

Funguje to i u knih, kterých tam máme zatím ale jenom pár (a většina tam nemá zadaný obsah). Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby tam návštěvníci další knihy doplňovali sami (může to udělat každý registrovaný uživatel a je to úplně jednoduché), ale už samozřejmě dobře víme že se dneska nikomu nechce na internet informace doplňovat, ale jenom je získávat :-)

Nicméně pokud byste si udělali chviličku a měli chuť, mohli byste nám u knih, které znáte, zadat jejich hodnocení (případně nějaký osobní komentář) - to jde i bez jakékoliv registrace a nezabere to ani minutu. Určitě by to pomohlo i ostatním návštěvníkům.

Katalog je dále provázaný i s uživatelskou sbírkou, kterou už jsem tady kdysi zmiňoval (a zatím si tam nikdo svoji nepřidal, i když je to rychlé a snadné). Takže u jednotlivých přístrojů je uvedeno jejich osazení aktivními součástkami, na které se dá zase kliknout a dostat se tak na jejich katalogový list.

Mimo jiné je tam taky databáze zajímavých a jednoduchých schémat, které opět může kdokoliv jednoduše přidávat.

Byli bychom moc rádi, kdyby někomu stálo za to se tam podívat, vyzkoušet a případně nám dát vědět, co je špatně, co by bylo dobré zlepšit a nebo přidat...

Hezký závěr roku všem !!!
Uživatelský avatar
Heptoda
Moderátor
Příspěvky: 1161
Registrován: 20.10. 2011, 17:24
Bydliště: Kousek od Rumcajse

Re: Databáze článků AR, PE... a katalog součástek

Příspěvek od Heptoda » 30.12. 2019, 19:46

Tak taková práce si zaslouží pochvalu. Trochu jem to proběhl, bude to chtít více času (a klidu), ale mohu dodat jediné: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 448
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: Databáze článků AR, PE... a katalog součástek

Příspěvek od Jan55 » 30.12. 2019, 21:09

Také se přidávám a gratuluji za velmi záslužnou věc :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: ;)
Přeji vše jen nej v Novém roce 2020. Honza.
Odpovědět