Nahradni dil do BM215 - ukazatel METRA

Historické měřící přístroje a ostatní vybavení
gisbern

Nahradni dil do BM215 - ukazatel METRA

Příspěvek od gisbern » 28.04. 2014, 12:06

Dobry den, nenašel by se někdo, kdo by sehnal funkční ukazatel do BM251A? Napětí do něj jde, ale bohužel, někde v něm je zrada a přestal kazovat výchylku. Děkuji
nenene

Re: Nahradni dil do BM215 - ukazatel METRA

Příspěvek od nenene » 28.04. 2014, 12:49

To bych se musel taky namáhat, není kam odpovídat, není popsán správně prve(o)k s hodnotami shánějícího, kdo pak má znát přesnou odpověď natož imejlovou (e-malil = lak na nechty a jiné zkostnatělé dřevo) adresu pro zaslání něčeho UFO ?
gisbern

Re: Nahradni dil do BM215 - ukazatel METRA

Příspěvek od gisbern » 28.04. 2014, 12:59

Nojo, nejsem registrovan, a na nic takoveho se to neptalo :) Tak se omlouvam, email: vacha@aika.cz nebo primo sem do fora, treba to bude zajimat i nekoho dalsiho. Uctive dekuji.
gisbern

Re: Nahradni dil do BM215 - ukazatel METRA

Příspěvek od gisbern » 28.04. 2014, 19:59

Děkuji za odkazy, zkusím počkat, jestli se někdo neozve, kdo by měl stejný, pak budu improvizovat.
Uživatelský avatar
krtek
Příspěvky: 70
Registrován: 24.03. 2014, 02:42
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahradni dil do BM215 - ukazatel METRA

Příspěvek od krtek » 28.04. 2014, 22:28

Opravit!
vlado

Re: Nahradni dil do BM215 - ukazatel METRA

Příspěvek od vlado » 29.04. 2014, 12:32

Když jsem opravoval BM215 švagrovi, byl tam vadný usměrňovač před tím meřákem. Dal jsem tam 4 germaniové diody.
gisbern

Re: Nahradni dil do BM215 - ukazatel METRA

Příspěvek od gisbern » 29.04. 2014, 15:18

Děkuji, napětí před vstupem na měřák je OK, a mění se dle zvolene funkce, takže to asi bude OK. Hádám problém bude v tom měřáčku. No, zkusím ho pak rozebrat, uvidíme, jestli se něčeho doberu.
gisbern

Re: Nahradni dil do BM215 - ukazatel METRA

Příspěvek od gisbern » 12.05. 2014, 08:41

Zdravím, takže jsem meracek rozebral, vetknuty predradnik je OK, odpor vlastni civecky na rucce je nekonecno, dratky jsou pripajene ok. Takze prerusena civecka. Ozval se mi pan z tohoto fora, ze vlastni jeden dhr5 - voltmetr s citl. 20V. Ptam se odborniku, zdali nevi, jestli civecky na rucicce jsou u dhr5 vsechny stejne a citlivosti se dosahuje pouze bocniky - predradniky apod. Tzn. Jestli z uvedeneho dhr5 voltmetru lze tu civku premistit do meho rozbiteho.
Dekuji.
Milan H.

Re: Nahradni dil do BM215 - ukazatel METRA

Příspěvek od Milan H. » 12.05. 2014, 13:29

No já bych výměnu cívečky nedoporučoval, je to příliš jemné a tím pádem choulostivé... Ale třeba jsem choulostivý jen já :-)...
Cívečka na rozsah 20V určitě není v "základu", musí tam být (uvnitř) předřadný odpor.
Pokud by cívečky byly stejné, stačí vyměnit jen stupnici, ty dva šroubečky jdou snáz než výměna systému měřáku...

Co takhle nastavit stejná napětí jako naměřená v BM215 na ten nový měřák (jeho odpor nahradit tím ze starého kusu?) Uvidíte hned, zda to hraje či ne... Pokud to bude hrát, máte vyhráno :-D
A je to vratný proces... Přenášet cívečku sem a tam se mi moc jako vratný proces nejeví...
Odpovědět