AM transmitter

Vše okolo historických rádií
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 743
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

AM transmitter

Příspěvek od Jan55 » 30.01. 2024, 11:48

Tuhle tu někdo nabízel generátor z číny, tak jsem se na to kouknul a když už jsem tam brouzdal, padl mi do oka AM transmitter. Cena byla dobrá, přišlo mě to na 279 Kč sakum pikum a došlo to brzy. Byl to můj první nákup z alliexpresu.
Nějakou dobu sem se s tím potýkal a pomocí translátoru, který poskytuje Google chrome, jsem se dopídil co a jak a udělal svůj první obchod. Po zaplacení jsem si nebyl jistý, že vše proběhlo na první dobrou, ale pak jsem to už viděl i v bance, že to proběhlo.
Takže jsem pak už zapoměl, že jsem to zakoupil a po čase nednou přijel pošťák a podával mi zásilku z Číny.
20240130_104913[1] AM translator WIFI.jpg
Zatím jsem to nezkoušel a dávám sem foto toho zázraku popsaného WiFi AM :)
Ale za ty prachy bych se s tím nechtěl patlat, to radši ten čas věnuju jinde :)
https://vi.aliexpress.com/item/10050055 ... pt=glo2vnm

Edit:Děkuji jirka5 za upozornění na chybu s translátorem, místo transmitteru. :)
martinbobek
Příspěvky: 36
Registrován: 09.03. 2023, 14:19

Re: AM translátor

Příspěvek od martinbobek » 30.01. 2024, 12:25

Dobrý den,
omlouvám se, že to přidávám do vlákna, ale tématu malých AM vysílačů se to týká.
Pokud by někdo měl zájem o opravdu kvalitní SV vysílač, s možností nastavení stabilního kmitočtu v 9 kHz i 10 kHz rastru, možností nastavení komprese, hloubky modulace a zisku, možností nastavení přizpůsobení k vysílací anténě, tak uvažuji, že bych v budoucnu prodal malý 100 mW vysílač AMT3000. Prakticky pro něj nemám využití a někomu by třeba udělal radost. Je kvalitní a historická rádia s ním při vhodném nastavení hrají moc hezky. http://www.sstran.com/pages/AMT3000/overview.html
Vysílač je sestavený a plně funkční. Není to ale za 200,- ale za 2000,- To je cca cena, kterou jsem za něj kdysi sám zaplatil. viz ceník na http://www.sstran.com/ S prodejem nijak nespěchám, pokud má někdo zájem, ať se ozve přes soukromou zprávu. Pravděpodobně jich ale v ČR moc nebude.

Edit: vysílač je již zamluven, nabídka tedy již neplatí....
Naposledy upravil(a) martinbobek dne 31.01. 2024, 09:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 743
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: AM transmitter

Příspěvek od Jan55 » 31.01. 2024, 09:09

Včera jsem vyzkoušel AM transmitter, funguje to vcelku dobře. Na feritku to jde tak do 1m, takže to nebude problém s pirátským vysíláním :) Zkoušel jsem to připojit na osciloskop a měřič frekvence, křivka je čistá a odpovídá celkem dobře deklarovaným ůdajům. Za mě dobrý za ty prachy. Konec hlášení. :thumbsup:
Uživatelský avatar
kimlo
Příspěvky: 46
Registrován: 24.10. 2011, 13:08
Bydliště: JN88US
Kontaktovat uživatele:

Re: AM transmitter

Příspěvek od kimlo » 31.01. 2024, 09:16

Čítal som recenzie na tento transmitter, väčšina užívatelov ho chváli pre kvalitu prenosu, blížiacu sa FM, asi väčšia šírka pásma. Nevýhoda je malý dosah ale na bežné použitie doma a oživenie lampáča to stačí.
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 743
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: AM transmitter

Příspěvek od Jan55 » 31.01. 2024, 10:03

kimlo píše:
31.01. 2024, 09:16
Čítal som recenzie na tento transmitter, väčšina užívatelov ho chváli pre kvalitu prenosu, blížiacu sa FM, asi väčšia šírka pásma. Nevýhoda je malý dosah ale na bežné použitie doma a oživenie lampáča to stačí.
Přesně tak, pokud bych chtěl větší dosah po bytě, tak stačí na výstupu RF dát kus drátu a prpojit to s rádiem. Zkoušel jsem to zatím na americkém rádiu s rámovou anténou a tam to na feritku funguje podobně jako u tranzistoráku. Ale s větší vzdáleností klesá hlasitost, což je normální. na to domácí žvýkání dobré. :)
Odpovědět