Tesla T58

Vše okolo historických rádií
Odpovědět
Milan155
Příspěvky: 435
Registrován: 05.01. 2014, 05:53
Bydliště: severovýchodní Vysočina

Tesla T58

Příspěvek od Milan155 » 31.01. 2018, 19:19

Mám v dílně k opravě tento dnes již historický přijímač se značně zdevastovanou skříňkou. K opravě bych potřeboval zjistit , jakým lepidlem je skříňka a její potahy lepena - povolí to vodou nebo čím ? Díky za pomoc.
Vrzi
Příspěvky: 35
Registrován: 23.12. 2016, 14:24
Bydliště: České Budějovice

Re: Tesla T58

Příspěvek od Vrzi » 01.02. 2018, 14:21

Abych řekl pravdu, jakým to v té době lepili lepidlem nevím. Chemoprén tenkrát ještě neznali. Předpokládám, že to muselo být nějakým "ševcovským popem", protože je lepena koženka na papírový korpus. Jsou tam ale uvnitř dřevěné špalíky a ty jsou pravděpodobně lepeny klihem, který lze vodou rozpustit. Já osobně bych nic vodou nenamáčel, mohl by se zničit ten papírový korpus. Když už vodou, tak pouze zkusit lehce navlhčit tu koženku. Zkusil bych nejprve, zda by šla koženka od papíru odříznout, např. lámacím nožem, nebo žiletkou.
Milan155
Příspěvky: 435
Registrován: 05.01. 2014, 05:53
Bydliště: severovýchodní Vysočina

Re: Tesla T58

Příspěvek od Milan155 » 07.02. 2018, 19:48

Tak jde to po navlhčení vodou , i přes koženku , potřeboval jsem deformovanou skříňku srovnat na zadní dekl a opravit lepení koženky a hranolků v rozích . Nechal jsem to navlhčené v PE folii přes noc , celá konstrukce změkla a šlo to srovnat a znovu usušit , pak dolepit odlepené okraje koženky a lemovky lepidlem na dřevo . Štítek na zkoušení baterií
lze také po provlhčení bez problémů sejmout zevnitř zadního deklu. Samozřejmě skříňka musí být prázdná :) .
Odpovědět