DVB-T nf signály vs. nf zesilovač

Rádia, CD, zesilovače, reproduktory a další
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

DVB-T nf signály vs. nf zesilovač

Příspěvek od Jirka84835751 » 03.04. 2015, 08:52

Mám na všechny znalejší dotaz , neboť jsem zatím nenašel vhodné řešení a určitě následující záležitost někdo řešil.
Nejprve :
neznám napěťové hodnoty a impedanci na STB, kde je nf signál na Audio R L. V manuálech ani jediná zmíňka. Po krátkém laborování jsem dospěl k názoru, že asi není určen tento výstup ke klasickému napojení do analogového nf zesilovače (50kohm/vstup).
Neprohlížel jsem oscilem - 1.moje chyba před laborováním... :!:
Problém:
když nastavím minimální (nebo i jakoukoliv) úroveň signálu/hlasitost na STB, tak stejně slyším znatelné zkreslení, přitom na tv je signál přes scart normální v jakékoliv úrovni nastavení na TV/STB. Nedělá to jen jeden STB, ale měl jsem jich na stole několik a všechny se chovají stejně.
:idea: Jde mi o využití tohoto signálu ze STB pro normální poslech rozhlasového vysílání v DVB-T (DVB-S), když dotyčný človíček nechce mít zapnutou tv (třeba proto, že má zájem poslouchat hudbu při práci a ne se dívat na bednu) a přitom chce slušnější poslech z tohoto zdroje signálu. Jak máte vyřešenou tuto cestu signálu, aniž by byl znatelně zkreslený?
Díky za nakopnutí či případné konkrétní návrhy/postřehy. ;)
mezifrekvence445
Příspěvky: 86
Registrován: 25.03. 2015, 03:05

Re: DVB-T nf signály vs. nf zesilovač

Příspěvek od mezifrekvence445 » 03.04. 2015, 21:56

Pišete, že signál do zesilovače je přemodulován i z jiných stb, i při regulovaném napětí z stb na nízkou hlasitost, při zapojení do tv ke zkreslení nedochází... Dle symptomů bych se zaměřil nejprv na zesilovač. Impedance vstupu 50 kOhm ??? Nemáte to připojeno do gramovstupu ? Tam to zkreslovat bude vždy. Linkové vstupy mají impedanci zpravidla do 10 kOhm, citlivost okolo 200 mV. Zkontrolujte nejprv správnost použitého vstupu, pak připojte na vstup sinus signál (1kHz) a na výstupu zesu osciloskopem kontrolujte tvar sinusovky a vst.napětí kdy začne docházet k její deformaci. Zkuste připojit jiné zdroje signálu /tuner, cd...../
Pokud by přece jen padalo podezření na výstup stb, provedte podobnou osciloskopickou zkoušku, doporučuji v noci, některé tv vysílače dávají monoskop a audio 1kHz.
Audio výstup stb je určen k připojení na běžné linkové vstupy zesilovačů, pokud je vše v pořádku, mělo by to fungovat.
Jo, jaký máte zesilovač ?
A dejte vědět jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
krtek
Příspěvky: 70
Registrován: 24.03. 2014, 02:42
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Re: DVB-T nf signály vs. nf zesilovač

Příspěvek od krtek » 04.04. 2015, 05:53

Já mám zvuk z STB zapojenej do linkovýho vstupu jednoho radiomagnetofonu a hraje to normálně. Ze scartu na pětikolík.
Asi to bude fakt tím zesilovačem.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: DVB-T nf signály vs. nf zesilovač

Příspěvek od Jirka84835751 » 04.04. 2015, 20:05

Šlo o 820A...je už pryč, prověřím později znova , dám na vědomí. Měl koupenou redukci .
Odpovědět