Tesla DUO 1038A

Sekce určená pro rady začátečníkům. Nerozumíte základním pojmům? Zde je vaše místo ...
Odpovědět
juro.07
Příspěvky: 2
Registrován: 25.05. 2018, 21:18

Tesla DUO 1038A

Příspěvek od juro.07 » 25.05. 2018, 21:37

Zdravím ve spolek, tak už i na mě dolehla krize středního věku a i já oprášil staré gramorádio tesla duo 1038a po otci. Nějak se tak ve mě mlátí nostalgie při procházení jeho sbírky LP desek. Bohužel, audio technika je pro mě totální španělská vesnice. Přístroj je mono, to je asi tak jediné co jsem pochopil. Můj dotaz na Vás odborníky zní takto: jaký typ reproduktoru od tesly mohu připojit abych zvedl výkon tohoto přístroje?( přístroj má pouze jeden výstup) případně dá se z něho vyloudit nějakým způsobem stereo zvuk? (např dokoupení zesilovače, odborného zásahu vně přístroje, ne tedy mého :-) ) atd..... děkuji předem za fundované odpovědi a zároveň se předem omlouvám uživatelům, které můj dotaz na hranici inteligence pubertálního dítěte popudil :D dík předem Jirka
Milan155
Příspěvky: 435
Registrován: 05.01. 2014, 05:53
Bydliště: severovýchodní Vysočina

Re: Tesla DUO 1038A

Příspěvek od Milan155 » 25.05. 2018, 22:48

Výkon je dán kostrukcí , nikoliv připojeným reproduktorem . Stereo zvuk z rádia nevyloudíte, neboť na rozsazích AM
se u nás stereo nevysílá a pro příjem stereo na VKV nemá rádio ani stereodekodér, ani druhý kanál pro reprodukci signálů stereo L a R. Jediná možnost "sterea" je signál z gramofonu , kde jsou k dispozici signály L a R, toto je pak možné zavést do libovolného stereo zařízení, např.zesilovače apod. Obávám se, že přenoska gramofonu po těch letech bude v háji..... Prostě je to poplatné době vzniku.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: Tesla DUO 1038A

Příspěvek od Jirka84835751 » 25.05. 2018, 22:51

Jirko,přesně jsi označil "schopnosti" tohoto přístroje - viz nf část a propojení zásuvky pro gramofon i magnetofon (nebo i chybějící stereodekodér pro VKV):
Duo 1038A -  nf konec.png
Pro stereo nemá druhý kanál. Jde o jednoduchý přijímač s jedním kanálem zesilovače a "jednoduchými korekcemi" poplatný zamýšlenému účelu a době vzniku (cca 1985-6). Leč aspoň máš "další do sbírky".
Mohl bych Ti nabídnout ze své sbírky (po případné dohodě ... ) celotranzistorové gramo se stereozesilovačem z produkce Tesla Litovel, který by Ti k poslechu stereo nahrávek na vinylových deskách vyhovoval. Samozřejmě, že má trochu výkonnější zesilovač, než Duo s MBA810-kou. Dej vědět přes SZ nejen okres,mejl ... .
PS úprava v potřebném rozsahu by asi nebyla "ideální " podle Tvých možností -audio technika je pro mě totální španělská vesnice.
Pokud se hned neozvu, není to úmyslné - nejsem zde každý den.
Zdraví Tě Jirka ;)
Odpovědět