"Napájení" našich miláčků

Prostor pro debaty, které nijak nesouvisí s historickou technikou. Zde je možné psát vše co Vás napadne ...
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

"Napájení" našich miláčků

Příspěvek od Jirka84835751 » 17.02. 2015, 10:26

Je sluníčko po ránu,
toto prý konečně skončilo:
Bylo nebylo....jpg
,
zapnu si rádio po opravě a půjdu se slunit...,
ale v tom okamžiku :idea: : přepadla mě myšlenka, koho vlastně podporuji svým poslechem přes slunné dny ve výrobě...
1) http://www.elektrarny.pro/ ...

( 2) http://www.csve.cz/cz/aktualni-instalace ,
http://www.csve.cz/clanky/cenova-rozhod ... 5-2015/350
http://www.csve.cz/cz/detail-kategorie/ ... ktriny/135 )


našel jsem si tedy u prvního "Výrobce" i "svého nejbližšího dodavatele":
http://www.elektrarny.pro/seznam-elektraren.php
a zjistil, jak ho podporuji:
http://www.elektrarny.pro/ceny.php

není to příjemné pomyšlení, když obloha nabízí řešení, vlastní panely nemám kam umístit? a jsem tedy (fiktivně) připojený zde:
moje elektrárna.jpg

ale kam zapojit přívod , když místa není nazbyt ?
Kam_kam...jpg
mám tedy drobné dilema... :lol:
po pěti minutách...
PS už vím: všechno vypínám a jdu se napojit na sluníčko sám jsa :D za svůj perfektní :idea: :idea:
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: "Napájení" našich miláčků

Příspěvek od Jirka84835751 » 26.12. 2021, 09:16

Tak jsem si chtěl užít trochu radosti pod stromečkem o letošních svátcích,
protože
"NA ŠTĚPÁNA NENÍ PÁNA" :thumbsup: :D :lol: ,

leč nenacházím odpověď na následující obrázek.
Čím je "to" vlastně osazeno? :cry: :cry:
Navíc, naštěstí UŽ mi hraje až do konce roku 2022 aspoň Kojál (ČR2), dokonce bez "vrčení", pak už asi nic.
P..08.jpg
P..09.jpg
Místo toho na mě hledí konverzace, která do PF určitě nepatří.
Tak svoji reakci "schovám" pod moji radost ze zprovoznění dávného výrobku z 50ých let mého táty.
.
.
PS poprve:
Vážení,
máme svátky klidu a míru - nebo se opět mýlím?
Honzíčku, bez urážky či jiné drobné zloby ve Tvé dobré duši
asi Ti už přestávají sloužit brýle nebo ses nevyspal do růžova po "štědrovečeři" coby pracující mladík , protože jsem se vyjádřil JASNĚ hned v úvodu mého OPOŽDĚNÉHO přání všem teda i pro TVŮJ první PŘÍSPĚVEK pod názvem PF2022 i "krásné svátky " (místo správně česky PF 2022 :lol: ),
tedy i Tobě. Díky za pochopení bez následné reakce. Obdobně se "před dávnými časy" vyjádřil k moderování i Vráťa, že končí S MODEROVÁNÍM. Nikdo mu nezakázal se tady vyjadřovat coby řadový člen (nejsme tady ELEKTROBASTLÍRNA). Tak to platí i na jiných fórech , třeba na "Vašem" Vzkazovníku. Proto se já vyjadřuji občas i u "Vás" a to zcela jen za sebe.
Pokud mi moje stařecká mysl důchodcovská občas vynechá, vrátím se na začátek a dívám se, kdo je tady ještě v Týmu a tak jsem přišel i na počet aktuelních moderátorů včetně Tebe bey Vráti, proto si dovoluji tato slova.

PS solo i k Vráťovi: Tobě platí totéž čili to samé k mému OPOŽDĚNÉMU příspěvku , co jsem právě napsal Jeníčkovi.

Jinak mám - li být upřímný, máme na"svém hřbetu" snad už dost "křížků", než abychom se vadili nebo zabývali malichernostma,
proto si dám, i díky vaší zdejší dobré náladě,
ku svému prospěchu,
ale i na Vaše společné dobré zdraví teď po odhlášení, pak taky nejen na Nový ale i do nového roku z té levé láhve, kterou jsem ve svém příspěvku umístěné na kuchyňské lince zveřejnil.

Vy si pak dejte podle svého gusta, jen se tady probohaživého nepoperte.
Stačí, když mi vysvětlíte aspoň jeden z vás, co je to za elektronku a její zapojení.
P..10.jpg
DRUHÁ JE VALVO "ZAMRZLÁ" v patici. Jako usměrňovač je selenový kousek.
Díky už předem ale pouze za kladnou reakci...budu :D
.
.
PS podruhe: jdu raději zprovoznit další historický "výdobytek" své sbírky a to
254E_.jpg

na který mám potřebný sešit
254E.jpg
Jirka 84835751 dosud Moderátor, dokud mě funkce aspoň "jeden" z Vás nezbavíte. :lol:
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: "Napájení" našich miláčků

Příspěvek od Jan55 » 26.12. 2021, 10:31

Jirka84835751-Ahoj Jirko, jestli jsem se Tě dotknul, tak to se omlouvám a té maličkosti odstupu PF od 2022 jsem si nějak nevšiml, ano máš recht :) Ale uznej, určitě je to menší prohřešek, než přát do minulého roku 2021 ;)
Ale jestli jsem to dobře pochopil, podle těch lahví, co jsi asi vypil, tak pak Tě to omlouvá :D

Tak a pryč od toho. Jak jsem koukal na oloupanou RV 12 P2000, tak po oloupání se zdá být stejná, jako ta Tvá. Co má za barevnou šipku dole na soklu, pokud bílou, tak je to ona.

Tak zatím se měj a hlavně klídek. Honza a pomocný elektronik Matýsek.
20211215_081952.jpg
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: "Napájení" našich miláčků

Příspěvek od Jirka84835751 » 26.12. 2021, 12:24

Jeníčku,
já jsem dalek toho, se neurážím, jen jsem se "lehce pozastavil" nad vaší společnou korespondencí v těchto slunečných a přesto konečně na chvíli mrazivých dnech (aspoň tady v okolí Olomóca směrem k Šumperku). Dnes v cca 6h ráno před východem Slunce = celých -14,5°C a lehce zasněženo.Ta "maličkost PF" mě trkla do očí až posléze, kdy jsem odklepl Enter a po sobě zapomněl opravit své vlastní chybi?Y.. :)
A ty láhve, ty jsou jen dopůli prázdné (nebo plné ?), vlastně jsme na dopolopita na ně celkem byli+y čtyři do půlnoci po práci, takže nálada byla spokojená + kladná a ještě jsme získali poděkování (krom Kč). ALE BYLA OPRAVDU KVALITNÍ = 54%. Co dodat..? Pokračování bude na Silvestra :lol:

Oprava byla náležitě provedena ke spokojenosti hlavně mé, ale jistě i Tvé, jen jsem rychleji předtím psal, než uvažoval , co bude přístí týden. Ještě na Štědrý den jsme byli opravovat rozvaděč u jednoho netrpělivého podnikatele, co se nejprve divil po obědě u zamčeného Globusu a pak si chtěl na nás "schladit žáhu". Po našem tříhodinovém zásahu se uklidnil, netušil, proč máme dobrou náladu i když nás, podle jeho slov, obtěžuje. Pracujeme někdy i na Nový rok.
PS podobného "opraváře" nechávám běhat za "holkama", ať si užívá svobody.
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 865
Registrován: 04.04. 2012, 19:01
Bydliště: Nýřany

Re: "Napájení" našich miláčků

Příspěvek od Milan » 26.12. 2021, 12:58

Ta druhá lampa VALVO je LV1.
http://www.jogis-roehrenbude.de/Roehren ... sg/LV1.htm
PF2022
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: "Napájení" našich miláčků

Příspěvek od Jirka84835751 » 26.12. 2021, 15:08

Honzo i Milane,
vřelé díky za vánoční dárek - poznání ! :D
Spoustu zapojení přijímačů, elektronek atd. stále ještě neznám, jak je to u profíků ETS, v době mého mládí jsem měl jiné , důležitější zájmy , byť slaboproud (ne ELEKTRONKY) byl mi nejen profesí (nejen EC1021, ADT4700) spolu se silnoproudem na IČ, ale původně "pouze" koníčkem, který nabyl U MNĚ na vážnosti
až v důchodu.
Zdaleka nemám Vaše skvosty předválečné:
Sperrmuell.jpg
které jsem před léty zhlédl třeba i v Radiobaru v Prostějově, protože jsem začínal po škole na "obyčejné" Tesla Doris, 407U, 506A kterou jsem v 5ti letech "pokazil" atd., až když mi děti i 1.domek odrostly a živnost ustala. Co otec skrýval, prakticky poznávám až v současnosti, kdy už dávno není mezi námi. I když po práci se "hrabu" v rozrůstající sbírce, jeho "možná" 1.práci v oboru mám jako relikvii spolu s elektronkami do nezprovozněných archiválií:
Skutečná krystalka-tata.jpg
Vámi uvedené názvy RV 12 P2000 , LV1 sice znám z vašich diskuzí dlouho, ale vlastním je, aniž bych o nich věděl.
Obě jsem našel už i v katalogu od V.Stříže na str.115 a 156, ještě jednou díky Vám oběma.
Postupně zpracovávám obsah kolem krystalky.
Příjemně strávené chvíle při bastlení přeje Jirka
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: "Napájení" našich miláčků

Příspěvek od Jan55 » 26.12. 2021, 16:45

Jirko, já jsem někdy z Tvého psaní trochu rozpačitý :) Za a) měl jsem dojem, že jsi ještě o chlup starší a užíváš si důchodu a zde se dozvídám, že o svátku chodíš pracovat, nebo tomu Tvému jazyku nerozumím zcela. :) Fakt je, že někdy si to musím několikrát přečíst, neb jsem z toho na poprvé trochu změťený :D Ale to asi bude problém na mém přijímači. Za b.), já si užívám důchodu v pohodě, jen mě stále někdo něčím ruší a pak ten čas tak rychle utíká, že nic nestíhám, jak bych chtěl :) V hlavě mi běhá spousta nápadů a věcí, co bych si chtěl, měl, nebo musím udělat a pak se mi do ničeho ani nechce. Když už dostanu časochuť něco dělat, tak chvíli přemýšlím, čím bych vlastně měl začít. Většinou stačí začít čím koli a ono se to začně ubírat správným směrem už samo. Ale stejně mám rozdělaných tolik věcí a pak se mi dostane do rukou něco nového a tak se v tom začnu rýpat a ty věci z minula jsou zase v zapomění :) Nuž, což :)
No, ono to s panem Heptodou je složité, on je hned naježený, hned se vším seká, myslím třeba s moderátorstvím, ještě za života nebožtíka Franty Peřiny, to s tím taky fláknul, ale furt tu byl až donedávna jako Moderátor. Je více věcí, které jsme spolu řešili i mimo, prostě nemám rád, když někdo na něco nadává, seká s tím, že to nebude dělat, že se přestěhoval na jiné forum, což se chvíli zdálo, že ano, ale za chvíli tu byl zas a po smrti Franty, když zmizel jeho kritik, se zde zase ujal moderování. Trochu takvý typ lidí nějak nemusím a další co mi vadí, když mi neuměl jak se říká do očí říct, s.r.š mě, tohle a tohle se mi na Tobě nelíbí, neřekl mi to nerovinu. Já tohle přešlpování kolem horké kaše nemám rád. Ale holt jsme každý nějaký i já mám spostu chyb a klidně to přiznám. Prostě jsem už na jméno Heptoda trochu alergickej :) Asi tak, to mi odpusť, ale prát se nebudu :lol:

Tož tedy tak ;)
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: "Napájení" našich miláčků

Příspěvek od Jan55 » 26.12. 2021, 16:50

Jirko a toho kocoura pouštíme ven, ale je to smůla, je chudák kastrovaný :) On se na stůl schoval před novým psíkem z útulku :D Máš tam pěkné elektronky. A dotaz, kdysi si chtěl skříňku na Talismana 305tku, jak to dopadlo?
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: "Napájení" našich miláčků

Příspěvek od Jirka84835751 » 26.12. 2021, 18:08

No, něco je po tátovi, většinu ale mám jednak z vraků SD na ND, kde jsem měl jistou dobu exkluzivní výběr, něco je před "servisem" mé drobnosti... Momentálně čekám na zápujčku BM215ky od známého.
K tomu talismanu 305U mi nikdo jiný zatím nenabídl lepší, dokonce jsem zjistil prasklinu na stupnici a když jsem ji letos chtěl nafotit, tak se rozpadla. Ostatní "T.306-308" včetně "P.203U" (viz 2017_ (2a) v Galerii https://www.radio-forum.cz/domains/radi ... ry/album/3 )
při pravidelném 1/4 letním úklidu prachu na tom hlavním regálu funkčních kousků si je postupně na chvilku pustím přes ten můj Zkušební panel se žárovkou. Zatím jedou ! :D
Našel jsem starou prasklou bakelitovou misku na vývojku, ale má cihlovou barvu, jako 308U a 305U je černá. Zatím se bavím hlavně v podvečer ostatními "nebožtíky" ze "skladu". Je jich hooooooooodně. Jde mi to čímdál pomaleji (nebo jsem pomalejší já ? trochu občas i :cry: ). Dnes jsem spíš spisovatel - na volné noze bez odměny :lol:
Tak jde čas...
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: "Napájení" našich miláčků

Příspěvek od Jan55 » 26.12. 2021, 19:58

Jirko, máš tam pěkné kousky ve skládku. Stupnici na 305U, bych měl mít tu repliku, tak kdyby bylo nejhůře, mám ji, jen budu muset pohledat ve skříni :) No, měl bych je taky provětrat, ale nějak na to vždy zapomínám, achjo :oops:
Také mám dojem, že se buď zkracuje čas, nebo spíše už nemám tu správnou energii :D
Teď jsem se pustil do MK 203, má prerušené budící vinutí repra, trafo má vyhořelé anodové vinutí a další bolístky. Takže zábavy je a bude dosti, tak se asi ani jeden nebudeme nudit :lol:
Tak prosím tebe, jak si na té volné noze, tak prosím nespadni :lol: :thumbsup:
Odpovědět