RADIO DECHOVKA

Prostor pro debaty, které nijak nesouvisí s historickou technikou. Zde je možné psát vše co Vás napadne ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

RADIO DECHOVKA

Příspěvek od Heptoda » 09.08. 2013, 10:29

Tak jsem si konečně vyzkoušel příjem u nás na chaloupce u Kopidlna. Síla jako hrom , anténa je střecha na verandě cca 3x3 metry. Docela mne zarazilo v pořadu písniček na přání , kde se všade poslouchá !! Znojmo,Brno, Liberec, .... Odkud přesně vysílají a i něco bližšího bych uvítal. Děkuji.
Doplněno: Tak mi docvaklo, nebude to od posluchačů na AM ale z internetového radia či kabelovky a pod. Ale i tak , jsem také dle mapy dost mimo , sice ne nějak dramaticky , no uvidím časem. :)
Přílohy
P1060839.JPG
P1060838.JPG
P1060837.JPG
binoflex

Re: RADIO DECHOVKA

Příspěvek od binoflex » 09.08. 2013, 19:50

Tady v Brne ani tuk, zkousel jsem komunikacak, renovovany PH753 i Rigu na LW antenu a nic, sem to slyst neni. Pry se ma pristi rok stavet v Brne vysilac na tom vysokem teplarenskem komine v Malomericich.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: RADIO DECHOVKA

Příspěvek od Jirka84835751 » 10.08. 2013, 12:22

Heptoda píše:Tak jsem si konečně vyzkoušel příjem u nás ..... no uvidím časem. :)
Vidím Vráťo, že se bavíš.
Tak jsem se objevil asi "právě a včas". Protože koooooonečně včera (9.8.) i u nás zapršelo ( od 20.h večer do 9.ranní - 10.8. cca 9cm !), tak jsem večer a do noci ladil a ladil a ladil. Trochu "ze široka se zkusím rozkecat" - co, jsou prázdniny !!! :)
Něco bylo před časem: http://www.radiotv.cz/p_radio/podnikate ... ch-vlnach/
posléze i zde :http://www.radiodechovka.cz/index.php?o ... Itemid=205
s teoretickou mapou pokrytí (známe ty mapy z DVB-T :lol: ... s licencí od 19.2.13 a 10KW, Nádražní budova v Kojeticích u Prahy – zde má Radio Dechovka své vysílací studio,... K 1. březnu 2013 jsme vstoupili do regionálního multiplexu 4 pro Prahu a část středních Čech. V této oblasti (viz mapka pokrytí) nás naladíte v .... stanoviště Líbeznice, kmitočet 1233 kHZ...) atd.
(PS ani neznají správný způsob psaní frekvence = kHZ - zkopírováno z jejich www.)
Sice to prskalo jen se "lilo", ale kupodivu jsem Dechovku objevil, "hospodské sprostonárodní ..." zrovna měli na pořadu. Jen kdyby ty šílené úniky tak nebyly, tak to bylo k poslechu. Hned vedle se mi roztahovaly: burácela Francie absolutně bez jediného úniku, dokonce i Rumunsko a Rusko kousek dál řvaly ostošest jako Dvojka v pravé letní poledne na 954ce. Jenom ti naši "borci s 10kW" plavali "jedna báseň". Taky jsem se snažil "vytáhnout" Country, ale ani ťuk, bez sebemenšího náznaku - nezrušili náhodou frekvenci na SV ?. Jenom ostravská dvojka/plus se trochu snažila. Tolik poznání z města květin a blížící se jejich výstavy, (kteréžtomu výstavišti vyschla studna pro zalévání parkovních ploch díky takypražákůmmetrostavu v důsledku výstavby Šantovka a megalomanského rozšíření toku Moravy a tím i zrušení podzemních cestiček pro cirkulaci vody do studní a rybníků v dotčeném okolí).
Taková je letní doba i na olomoucku s "dálkovým "příjmem českých stanic na SV. Snad na podzim a v zimě opět budu mít na příjmu i holanďany s jejich VEF Nostalgia.
Přeji všem příznivcům Radio-fóra příjemně schlazený víkend (dobře, teda všem v Česku).
Uživatelský avatar
kimlo
Příspěvky: 46
Registrován: 24.10. 2011, 13:08
Bydliště: JN88US
Kontaktovat uživatele:

Re: RADIO DECHOVKA

Příspěvek od kimlo » 12.08. 2013, 06:21

Ja to chytám na SK, ale len večer po zotmení. Signál 8/10. Už mám od nich aj QSL lístok.
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: RADIO DECHOVKA

Příspěvek od Heptoda » 12.08. 2013, 14:00

Zdravím pánové a snad i nějaké dámy !
No , Jirko , bavím se , bavím. Jak Dechovka tak Country radio jedou u mne jak z partesu. Díky Tvému upozornění bylo i opraveno označení kmitočtu. :thumbsup: Jinak z e-mailu od paní provozní ředitelky s jejím svolením cituji : Momentálně vysíláme v testovacím režimu (cca do konce prázdnin) z Líbeznic u Prahy, UNIPOL 36M, výkonem 1 kW. Během září bychom měli zvýšit na povolených 10 kW. Od příštího měsíce bychom také měli spustit vysílač v Brně-Řečkovicích (1 kW) a v Dobřejovicích u ČB (zpočátku 100 W, do konce roku 1 kW). Takže se snad blýská na lepší časy. Uvidíme , uslyšíme... :D .
Doplněno : QSL zatím zasílají v elektronické podobě , tedy prozatím,
elka
Příspěvky: 140
Registrován: 27.08. 2013, 11:46
Bydliště: U Ostravy

Re: RADIO DECHOVKA

Příspěvek od elka » 13.12. 2013, 11:29

Nyní v zimních měsících zachytím "Rádio dechovka" na frekvenci 1233kHz i tady kousek za Ostravou - v Bohumíně. Hraje to samozřejmě pouze za tmy a je to doprovázené občasnými úniky, ale jsou i velmi dobré chvíle.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: RADIO DECHOVKA

Příspěvek od Jirka84835751 » 14.12. 2013, 16:34

Vratislave,
tak jsem se přes léto bavil raději jinými činnostmi, než hledáním signálů těchto stanic. Jsou ale vánoce, nostalgie..., zkusil jsem naladit..., . Před (pomyslným)východem slunce jsem vedle burácející francouzské a rumunské našel slaboulinký cosi co se podobá signálu, tak nevím, kde je těch 10kW, no a Brno je stejné (nebydlím v bunkru, ale v RD, kde se daří líp). Tudíž si mimo jiné činnosti i naladím "radioVEF" z Holandska se stabilní sílou, kde hrají často 60.léta. K tomu "pustím" pájku a mám "vybrán program", než napadnou další kalamitky pro silničáře . :D
ORAVA 132

Re: RADIO DECHOVKA

Příspěvek od ORAVA 132 » 01.01. 2014, 22:43

Přijímám rádio Dechovku už od léta a bez úniků a Contry rádio stále poslouchám a hraje jako z praku,krásně jak Praha.Dobře jde spoustu stanic okolo CHorvatské a Srbské rádio,Ukrajina,Turecké a Čínské i Větnamské vysílání na SV.Jenom Holanské rádio má úniky občas.Bydlím kousek od Rakovníka.Tak že mě jde Dechovka krásně stále od léta na všech od PH836A,PH520A,TESLA OPERA i T 613 spoustu dalších.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: RADIO DECHOVKA

Příspěvek od Jirka84835751 » 12.02. 2014, 20:57

Jestli došlo opravdu k navýšení výkonu na této stanici během ledna 2014 (nevím jestli z Brna), tak jsem poslední cca týden ve večerních časech po 22.hodině zaznamenal silnější signál konečně s menšími úniky (S 46 - 58) skoro jako RAI UNO, RASIIIJA, RUMUNSKÉ RÁDIO JAŠ nebo FRANTÍKY z jejich poloostrova a dokonce v pozdně ranním čase s velkým šumem (S 31-35). Neposlouchám pravidelně - nenííí čas "natahovat ušiska u bedny". Takže na denní poslech při kafi to není k poslouchání stále. Country RADIO je na tom ještě hůřeji :lol:
Uživatelský avatar
krtek
Příspěvky: 70
Registrován: 24.03. 2014, 02:42
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Re: RADIO DECHOVKA

Příspěvek od krtek » 19.04. 2014, 20:09

Taky chytnu u nás na sřední Moravě Dechovku na 1233KHz, ale jenom v noci a nejlíp když vypnu všechny kompjůtry, pulzní zdroje, paprsky smrti a warpový generátory, pak to hraje skoro jak Dvojka. A hned vedle britský Absolute radio (1215 KHz), ale do toho mi kecají rusové :cry:
Odpovědět