Co to je? (vlastně bylo...)

Prostor pro debaty, které nijak nesouvisí s historickou technikou. Zde je možné psát vše co Vás napadne ...
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Co to je? (vlastně bylo...)

Příspěvek od Heptoda » 11.08. 2015, 21:08

Franta píše:Mňo - ty první fotky mi připadají jako anténní systémy britských radarů z II. sv. války. Zdůrazňuji, že "připadají", konstrukce jsou dosti podobné... K těm figurkám se nevyjadřuji, nevím, nezaujalo.
Tak nyní jenom vědět, co myslíte prvníma fotkama. Nevím. Ale vím , a Milan se trefil, že ta první serie je skutečně z oblasti Černobylu , to jsem v dalším příspěvku potvrdil. V druhém příspěvku to sice zadavatel neuvedl, o co jde, ale jde o americkou stanici HAARP na Aljašce, (další dvě jsou v Norsku a v Portoriku), dalo by to na celý román o nich, v loňském roce snad mělo být rozebráno. Ale kdo ví.... A v tom třetím nejsou figurky, jsou to dva skuteční příslušníci branných sil z trochu starších časů. Pokud nikdo netrefí odpověď, tož to sem i s odkazem pochopitelně dám.
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Co to je? (vlastně bylo...)

Příspěvek od Heptoda » 20.08. 2015, 15:35

Sice jsem slíbil dát sem odkaz, ale nakonec od toho upouštím, čímž ve velice značné míře eliminuji jakékoliv další případné ..... vůči mé osobě a příspěvku jako takovém. Některé Vaše nápady mne doopravdy rozesmály, např. ten o nové výzbroji na vyhledávání uprchlíků a pod., škoda jen, že jste je posílali přímo mě a ne sem na web. Ale docela i chápu. Tak tedy čtěte. ;)
Přílohy
3125[2].jpg
Patron
Příspěvky: 38
Registrován: 10.07. 2015, 21:56

Re: Co to je? (vlastně bylo...)

Příspěvek od Patron » 22.08. 2015, 16:57

No...jak bych to...řekl bych kolego, že jsi možná někomu trochu naletěl (ale rozhodně nebudeš sám).

Podle uniforem bude ta fotka buď prvoválečná, nebo těsně poválečná.

Podívej se teď pořádně na ten článek. Není ti trochu divné, že papír je "pomačkaný", ale text je přitom rovný jako když střelí - a hlavně co do barevné sytosti zcela jednolitý ? Titulkový font je moc moderní (devadesátá léta), font vlastního textu je obyčejný Times, který je někdy z šedesátých let a "čtvereček" jako odrážka se v typografii používá maximálně tak třicet-čtyřicet let. Rozteč textu u kurzívy je tady moc malá a tudíž musí pocházet už z digitální doby (když se písmena sázela ručně, musely mezi nimi být větší mezery kvůli okrajům liter). Taky tady mimo jiné stejná písmena vypadají všechna úplně stejně, což u olova nikdy nemohlo být - sem tam bylo některé mírně deformované, nebo třeba vyplněné barvou, atd.

Psáno je to sice rádoby dobově, ale bohužel autorovi unikly některé drobnosti, jako třeba že slovo "letadlo" je poměrně nové. Ve dvacátých letech by český novinář napsal buď "aeroplán" a když už, tak maximálně "létadlo". Obávám se, že v době těsně po 1.sv. válce ještě neexistoval ani pojem "protiletecká baterie"

Prostě tenhle novinový výstřižek stoprocentně někdo vyrobil v nějakém PhotoPaintu někdy v současné době. Zřejmě proto, aby napsal "zajímavý" článek k fotografii, která jediná je skutečně pravá.Jak se říká, přání bylo v tomto případě otcem myšlenky. Mimochodem, tučně zmíněný "Major Dumpling" je docela pěkná slovní hříčka...tato dvě slova by se z angličtiny dala myslím přeložit také jako "Velký Knedlík".

Někdo si zkrátka vyhrál. Horší ale je, že je to hovadina. Logicky - co asi tak uvidí člověk s normálním zdravým zrakem, který bude mít na očích několik hodin "čočky zaostřené na nekonečno ?" Bude vidět mnohem hůř, než kdyby je neměl (pokud bude vidět vůbec něco) a bude ho leda bolet hlava jako kráva, nehledě na to, že osobně se domnívám že s touto ohniskovou vzdáleností by to nemohlo mít efekt vůbec žádný - tedy ani krátkodobý.

Sluchadla jsou jasná (a samozřejmě jsem rád, že jsem se trefil - i když jsem si vůbec nebyl jistý a střílel spíš od boku). Ovšem ty brýle, to bude něco jiného. Já osobně si myslím že jsou to jenom jakási kouřová skla, nebo jiný filtr - jednoduše proti oslnění a ochraně zraku při dlouhodobějším pozorování proti slunci (což zejména na pobřežích, kde bych viděl působnost těchto pozorovatelů jako stěžejní, mohl být docela vážný problém).

8-)
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Co to je? (vlastně bylo...)

Příspěvek od Heptoda » 23.08. 2015, 06:31

To Patron: 100% zásah. :thumbsup: Ale jinak docela pěkná mystifikace do, jak jsem napsal, okurkové sezóny. Před rozborem hluboce smekám. Na příští léto se musím lépe připravit... Jo a poslal jsem SZ, kde je to upřesněno. Hezký zbytek léta všem!
Patron
Příspěvky: 38
Registrován: 10.07. 2015, 21:56

Re: Co to je? (vlastně bylo...)

Příspěvek od Patron » 23.08. 2015, 12:37

Jejda, tolik chvály si rozhodně nezasloužím - je to jenom náhoda, že tiskové "padělky" jsou tak trochu mým koníčkem.

Abych to ale celé ještě více odlehčil - stejně si myslím, že takovéhle miniaturní provedení nemohlo mít žádný pořádný "výkon". Z hlediska příjmu signálu to byla jenom taková nouzová krystalka bez baterií.

Pro DX byly určené mnohem nabušenější stroje - superhety s dvojím směšováním :twisted: :

Obrázek

P.S.: Jak jsem psal o té protioslňující funkci brýlí - tak mě teď napadlo, že docela vážným problémem u těchto různých náslechových zařízení (jinak kdyby o tom chtěl někdo vědět více, stačí dát do google "acoustic radar" nebo "airplane listening device" atd.) přece určitě musel být taky vítr - zejména někde na pobřeží, nebo na kopci. Jestli to mělo na vstupu nějaký mechanický odlaďovač, nebo pásmový předzesilovač ? :)
Uživatelský avatar
Balek
Příspěvky: 180
Registrován: 17.10. 2011, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Co to je? (vlastně bylo...)

Příspěvek od Balek » 24.08. 2015, 11:33

chtěl bych poprosit aby kolega Heptoda dodal další informace o té mystifikaci. Rád se přiučím.
P.S: pokud nechceš aby to příště prokoukli tak mám doma hlavičkový papír Československý rozhlas Brno a psací stroj CONSUL, s tím by se již mohlo udělat něco věrnějšího.
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Co to je? (vlastně bylo...)

Příspěvek od Heptoda » 24.08. 2015, 12:46

Tak nějak nechápu dotaz.., ale což. Já jsem nic nevytvářel, kde jste na to přišel?? Základy odposlechu jsou publikovány na řadě webů, stačí pohledat, pokud Vás toto téma zajímá. Ale nevím, proč to cpát sem. Fotky byly jen pro odlehčení v letních vedrech a pro pobavení, by jsme nebyli tak suchopární. Leč, chcete-li, tak si prostudujte např http://www.fel.cvut.cz/education/prace/00055.pdf , či bezpočet webů o PVOS. A chcete-li znát zdroj, tak si zajeďte na předchozí stránku k obrázku atd. Však víte, co myslím. (Reklamu tu dělat nechci a nebudu.) Jste přeci internetu znalý. Já osobně to považuji za ukončené. ;)
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 865
Registrován: 04.04. 2012, 19:01
Bydliště: Nýřany

Re: Co to je? (vlastně bylo...)

Příspěvek od Milan » 25.08. 2015, 08:02

No více se mi líbilo video s reklamou na ty americké spreje s nanotechnologií od
Balka. Nebude zase nějaký nový díl ? Myslím si, že to mělo celkem úspěch, ačkoliv nahlas to řeklo jen pár kolemjdoucích.
Uživatelský avatar
Balek
Příspěvky: 180
Registrován: 17.10. 2011, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Co to je? (vlastně bylo...)

Příspěvek od Balek » 26.08. 2015, 12:12

na dotaz Milana: Mám v plánu možná dokonce celovečerní konspirační film který půjde cestou jako UFO filmy, filmy s Ilumináty, zmizelými civilizacemi, a manipulacemi časoprostoru. Vše bude založeno na mnou vytvořené konspirační teorii kterou "opřu" o tvrzení jiných konspiračních teorií hlavně těch okolo výzkumu Nikly Tesly. Pracovní název filmu je HRČS skandální odhalení. Plánuji to formou jako "odhalení mimozemské spisy" co nedávno běželo na ZOOMU.
Zatím ale nemám toho hlavního hrdinu co si zahraje na investigativního novináře který to celé odhalí a zjistí to pravé zákulisí proč vlastně sbírka v Třešti vznikla. Na konec to vyjde jako tak velká píp* že nikdo neuvěří že tomu celou dobu skoro věřil, a že něco tak blbého někdo mohl myslet vážně. Chcete si někdo zahrát ?
Odpovědět