Radiopříjmač R-4 (Prosím o rady a identifikace)

Vše okolo radiostanic
Pavel Nedbal

Re: Radiopříjmač R-4 (Prosím o rady a identifikace)

Příspěvek od Pavel Nedbal » 04.01. 2015, 15:03

Vážení přátelé,
mám jednu R4 bez zdroje v originální bedně, koupil jsem ji před pár lety na inzerát, údajně funkční, ale zjistil jsem, že nejde plně protočit karusel přepínače pásem, nepodařilo se mi opravit (nepochopil jsem, jak rozebrat), jinak se vevnitř jeví kompletní.
Chtěl -li by ji někdo, byla by zdarma k odvezení v Jihlavě.
Pavel Nedbal
Na Člunku 2
586 01 Jihlava
tel. 602 740 895
JirkaK

Re: Radiopříjmač R-4 (Prosím o rady a identifikace)

Příspěvek od JirkaK » 04.01. 2015, 15:27

lubos1961 píše:Taky jsem našel jeden odkaz na výrobu zdroje
http://radiobastl.blog.cz/1501
Popisovaný zdroj je podobný mému, mohl by úspěšně fungovat. Ale pozor na zapojení diod v usměrňovacím můstku anodového napětí, ve spodní polovině jsou špatně zapojené. Asi chyba při překreslování.
IkaSGC
Příspěvky: 137
Registrován: 31.12. 2014, 16:11

Re: Radiopříjmač R-4 (Prosím o rady a identifikace)

Příspěvek od IkaSGC » 04.01. 2015, 19:44

Emwec píše:Zdravím, zajímám se taky o vojenskou spojařinu - viz moje téma Pár vojenských veteránů. Mám tu nekompletní soupravu R4, mohl bych Ti nechat pajšl zdroje, bohužel bez síťáku, bednu přijímače i s víkem, případně celý vrak podle dohody. Měl bych zájem o tu bednu od RM 31T, pokud není moc zničená. Musel by sis ale přijet, jsem od Blanska, myslím že to nemáš tak daleko...
Zdravím... Zajímavé možná by jsme mohli něco vymyslet. Věc se má tak že jsem právě nakoupil další R4 komplet i se zdrojem a bedýnkou s díly. Ale tu první R4 bych chtěl nějak rozchodit a případně časem (zatím neni jisto) prodat. Jestli chcete mohl bych tu tankovou bednu nafotit a mohli by sme případně udělat výměnu za tu origo k R4 nebo se nějak domluvit. Ta tanková bedna je z věčí části asi OK..... ALE.... V zadu má dvě otlučeniny které by se při troše šikovnosti dali vyklepat, patky (závity pro samotný přístroj) jsou asi posunuté (nekdo to převrtával asi) ale myslím že by se to taky dalo uvést do origo stavu. Dále pak ucho na přenášení chybí (což se nedivím při váze kompletu) a v zadní části malého oddělení někdo prostřihl díru na kabely. Ta by se dala zavařit ale nejsu si jistý jestli bych byl schopen, nejlepší by bylo svařovat metodou TIG ale tu nemám k dispozici. Pokud by se to navíc i nastříkalo do barvy tak by to byl skoro TOP stav. Kdyžtak zanechejte mail a já to nafotím a nebo mi napište na IkaSGC(zavináč)seznam.cz.
Emwec
Příspěvky: 101
Registrován: 22.10. 2011, 17:03

Re: Radiopříjmač R-4 (Prosím o rady a identifikace)

Příspěvek od Emwec » 04.01. 2015, 20:27

Tak jsem si prohlédl lépe fotku té skříně po Tvém popisu a vidím že chybí i kabelová propojka mezi mezi prostory stanic a pokud je tam ještě udělaná díra navíc tak mi to nestojí za opravu, lituji. Bylo rozumné sehnat jiný kompletní přijímač, dokud jsou. Tak ať máš s druhým přístrojem víc štěstí...
IkaSGC
Příspěvky: 137
Registrován: 31.12. 2014, 16:11

Re: Radiopříjmač R-4 (Prosím o rady a identifikace)

Příspěvek od IkaSGC » 04.01. 2015, 22:17

Emwec píše:Tak jsem si prohlédl lépe fotku té skříně po Tvém popisu a vidím že chybí i kabelová propojka mezi mezi prostory stanic a pokud je tam ještě udělaná díra navíc tak mi to nestojí za opravu, lituji. Bylo rozumné sehnat jiný kompletní přijímač, dokud jsou. Tak ať máš s druhým přístrojem víc štěstí...
Já tu bednu pokud ji nechceš stejně asi budu opravovat. Pokud jsem vyčetl sptávně tak je to z duralového plechu. Mám doma sice jen COčko ale pokusím se to zavařit. Jen škoda že nevím jak ta bedna má správně vypadat zezadu. Prohledám ještě net a uvidí se. Jináč pokud se povede tak tu díru zavařím a udělám ji k představě své. Tedy v levé straně zdrojová část a na pravo bude R4ka. Kabeláš vedená vnitřkem a bude z toho takový poslechový komplet do zásuvky nebo na 12V. Ještě se uvidí až dojde poštou druhá R4ka komplet. Ale potřeboval bych sehnat propojovací kabeláž mezi napájeci skříň a zdrojovou skříň... A nebo aspoň konektor do zdrojové části. Jeden do R4 mám.
IkaSGC
Příspěvky: 137
Registrován: 31.12. 2014, 16:11

Re: Radiopříjmač R-4 (Prosím o rady a identifikace)

Příspěvek od IkaSGC » 04.01. 2015, 22:18

Pavel Nedbal píše:Chtěl -li by ji někdo, byla by zdarma k odvezení v Jihlavě.
Škoda že je to tak z ruky.
pako

Re: Radiopříjmač R-4 (Prosím o rady a identifikace)

Příspěvek od pako » 05.01. 2015, 00:56

Pavel Nedbal: demontáž karuselu je popsána v "Návod k obsluze a udržování". Jestli ji někdo odveze,
můžu postup demontáže oskenovat a poslat novému vlastníku.
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Radiopříjmač R-4 (Prosím o rady a identifikace)

Příspěvek od Jan55 » 06.01. 2015, 09:41

IkaSGC
Příspěvky: 137
Registrován: 31.12. 2014, 16:11

Re: Radiopříjmač R-4 (Prosím o rady a identifikace)

Příspěvek od IkaSGC » 06.01. 2015, 11:38

Vypadá celkem pěkně. Ale už je dle fota odplombovaná, což samozřejmě nemusí nutně vadit. Já bych potřeboval akorát ten kabel. :D
Pavel Nedbal

Re: Radiopříjmač R-4 (Prosím o rady a identifikace)

Příspěvek od Pavel Nedbal » 07.01. 2015, 13:39

IkaSGC píše:
Pavel Nedbal píše:Chtěl -li by ji někdo, byla by zdarma k odvezení v Jihlavě.
Škoda že je to tak z ruky.
Ona ta R4 u mě na někoho v klidu počká - sem tam někdo po dálnici Praha - Brno pojede.
Děkuji také v dalším příspěvku za návod k opravě karuselu.
Ještě jsem zapoměl napsat e-mail: nedbalpavel@seznam.cz
Odpovědět