Dražím Carmen, Diamant a Lilii

Inzeráty o prodeji
houmr

Re: Dražím Carmen, Diamant a Lilii

Příspěvek od houmr » 15.03. 2019, 06:52

Lilie byla v Čechách hojně zastoupená. Jedná se v podstatě o polský výrobek (předpokládám, že šlo ještě k tomu o nějakou koupenou licenci než o samostatný polský vývoj), dovezený TESLOU Pardubice a prodávaný pod značkou TESLA, podobně jako třeba radiomagnetofony DIAMANT a SAFÍR. Docela by mne zajímalo, co všechno na té televizi je české - ze součástek vidím české vychylovací cívky a síťovou šňůru. Nevím čí výroby je obrazovka a kdo co smontoval či zkompletoval. Lílií jsem měl několik (např. další budu dražit hned následující den). Zajímalo by mne, zda-li jste někdo v ní viděl doplněný originální tuner pro IV. a V. televizní pásmo (já tedy ne).

Konkrétně tenhle kousek je v neprovozním stavu - Bedýnka sice velmi pěkná, ale schází některé elektronky (včetně atypické EY86), deska MF zesilovačů má zlomený růžek (několik spojů bude potřeba pospojovat), přerušený jeden drátový rezistor v anodovém rozvodu, nemá reproduktory ani jejich mřížky (ta druhá vystavená s horší bedýnkou je má), ustřihané přívody k anténním zdířkám. Schází zadní kryt. Obrazovka není poškrábaná (jen ledabyle otřená).
P1090338.JPG
P1090336.JPG
P1090333.JPG
zde je odkaz:

https://aukro.cz/cesko-polska-elektronk ... 6944654845
Odpovědět