Psaní v azbuce na PC

Zajímavé webové stránky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Psaní v azbuce na PC

Příspěvek od Jirka84835751 » 29.01. 2015, 19:43

Dnes před dvěma roky jsem na Radiojournalu četl, když se probíralo téma, co by bylo vhodné doplnit v Odkazech.
Postupně jsem čekal, zda se něco objeví. Zatím se mi nedařilo nic vyčíst a přitom jsem měl v archivu různé připomínky - třeba i Václav:

Balek reaguje:
28.1.2013 (16:58)X
já navrhuji přidat do odkazů tyto odkazy mohou se hodit:
....
....
ještě doporučuji toto:
překlad z latinyk do azbuky, pokud nemám klávesnici s azbukou je to super pomocník


Tak jsem se jal posléze hledat sám.
Osobně jsem občas tento problém řešil všelijak a konečně jsem se odhodlal "vymyslet si " cosi, co by (aspoň) mě při dané potřebě možná dvakráttřikrát do roka, tak nedráždilo. Snad bude následující pomůcka vhodná nejen pro mně samotného. Dostal jsem i tento následující :idea: :!:

Po chvíli hledání jsem si na následujícím odkazu stáhnul potřebný návod i obrázky - vše v češtině hned druhý instalační balíček (protože mám W7) i s nádherným intuitivním popisem instalace:

http://rusklav.afraid.org/start
a její instalace i zde:
http://educ.tym.cz/rustina/ruska-klavesnice.php
Protože jsem už delší dobu kvalitní sklerotik, tak jsem si uložil rozpis kláves v azbuce jak pro verzi "QWERTZ" tak "QWERTY" v podobě azbuky. Předkládám tedy všem, kdo jsou na tom podobně a občas "musí" zabloudit na ruské weby pro pomoc při opravě "nade in USSR výdobytků", které se mezi sběrateli vyskytují.
Snad jsem nebyl moc aktivní a přitom "pracování" na tématu jsem pomohl nejenom sobě :lol: ;)
Přílohy
rusko_QWERTY.png
rusko_B_QWERTZ.png
QWERTZ
rimi
Příspěvky: 29
Registrován: 23.03. 2013, 22:55
Bydliště: Příbor

Re: Psaní v azbuce na PC

Příspěvek od rimi » 29.01. 2015, 21:42

Nebo taky nekdy pomuze usnadneni (klavesnice na obrazovce)

Napr: Start > Spustit > OSK
Odpovědět