vytápění dílny

Máte něco na srdci? Zde je to správné místo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 865
Registrován: 04.04. 2012, 19:01
Bydliště: Nýřany

vytápění dílny

Příspěvek od Milan » 05.10. 2017, 18:29

Při brouzdání internetem jsem narazil na tuhle zajímavou stránku, nechci dělat reklamu, ale třeba se to bude někomu hodit, dlouhá zima se nezadržitelně blíží...
http://pion.cz/cs/clanek/dilna-20-m2
hejnej
Příspěvky: 223
Registrován: 06.09. 2013, 17:48

Re: vytápění dílny

Příspěvek od hejnej » 05.10. 2017, 19:12

Pri zprovozneni trucovny jsem mel 2 infra desky pod stropem a mel jsem furt v zime nudli u nosu.
Melo to treba neprijemny efekt skapavani na plosny spoj, ktery jsem treba opravoval.
Ale netvrdim, ze je to vada technologie. Mozna poddimenzovane nebo zastarale provedeni tech panelu.
Bylo to co dum dal.
Nyni uz v dilne topim jinak.
mezifrekvence445
Příspěvky: 86
Registrován: 25.03. 2015, 03:05

Re: vytápění dílny

Příspěvek od mezifrekvence445 » 06.10. 2017, 10:03

K oběma příspěvkům. Umístění topného tělesa u stropu je nevhodné. Funguje to tak, že je teplo (až horko) ve směru infrazáření a záda a nohy jsou v chladu. Největší horko zůstává u stropu. Za delší čas se sice místnost prohřeje, ale je to neefektivní. TEPLO STOUPÁ ZDOLA NAHORU ! Nejideálnější je pomocí ventilátoru zajistit proudění teplého vzduchu v místnosti , topení u podlahy.
Překvapivě dobrých výsledků se dosahuje topnými kabely. A vůbec nemusí být kladeny pod dlažbu, stačí volně po obvodu místnosti. Je u toho výrazně nižší spotřeba kWh, elektrotechnik zvládne i regulaci, pak se dá nastavit temperační teplota v nepřítomnosti.
Odpovědět