Konverze audio kazet do počítače a naopak?

Máte něco na srdci? Zde je to správné místo.
Uživatelský avatar
krtek
Příspěvky: 70
Registrován: 24.03. 2014, 02:42
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze audio kazet do počítače a naopak?

Příspěvek od krtek » 29.09. 2015, 20:53

No Patrone, je vidět žes nikdy nic nenahrával na youtube. Tam to už roky chodí tak, že když si ve svým videu pustíš písničku, jejíž autor nebo vydavatelství má dohodu s youtube, že bude chránit její copyright, tak okamžitě po nahrátí videa na youtube se ti objeví upozornění, že tvý video obsahuje obsah chráněnej copyrightem a název inkriminované skladby. A stačí ti na to deset sekund písničky, kterou sis pustil na tranzistoráku u rušné silnice. Mám s tím bohatý zkušenosti. Funguje to skoro na veškerou komerční hudbu a youtube na tom vydělává velký prachy (proto to funguje).
Patron
Příspěvky: 38
Registrován: 10.07. 2015, 21:56

Re: Konverze audio kazet do počítače a naopak?

Příspěvek od Patron » 29.09. 2015, 22:41

Krtku, vím co myslíš - a to samozřejmě funguje. Ale jak jsem psal, jedná se o synchronní data (což by teoreticky mohl být i ten tvůj tranzistorák u silnice) a o relativně omezenou databázi skladeb (jak píšeš - těch, co mají s Googlem smlouvu, což pravděpodobně budou jen větší producenti). Mluvili jsme o analogu s kolísáním atd. Dal jsem si teda jsa doma sám tu práci a zkusil před chvílí nahrát na Youtube v Movie Makeru narychlo vytvořený videoklip z kousku jednoho dílu majora zemana, kde jsem nahradil zvuk minutovým úryvkem písničky skupiny U2 Stuck in the moment (který zcela jistě Youtubem chráněný bude), jenž jsem v GoldWave natáhl o 2% a přidal low-pass filtr na 12 kHz. Podle předpokladu to prošlo bez problémů a žádné bububu se nekonalo... :twisted:

Opravdu jsme se ale už úplně odchýlili nejen od původního tématu, ale hlavně od zaměření radiofóra. Koledujeme si o administrátorský zásah.
Patron
Příspěvky: 38
Registrován: 10.07. 2015, 21:56

Re: Konverze audio kazet do počítače a naopak?

Příspěvek od Patron » 04.11. 2015, 18:08

Tady se něco podobného nabízí buď hned a nebo v aukci zatím za "pár korun" - kdyby někdo po tom toužil...

http://www.radioburza.cz/burza/detaily.php?id=370
IkaSGC
Příspěvky: 137
Registrován: 31.12. 2014, 16:11

Re: Konverze audio kazet do počítače a naopak?

Příspěvek od IkaSGC » 25.11. 2015, 12:42

Na to rozpoznávání stačí mobil a na něm nainstalovaný Shazam (když jsem ho zkoušel tak moc dobře nevyhledával) nebo SoundHound (ten se mi osvědčil a našel mi 90%). Jináč na digitalizaci kazet existuje přímo věcička co se strčí do USB a do ní se přivede jen audio. Většinou to umí digitalizovat i video takže neni problém digitalizovat VHSky nebo staré mag. pásky. Stačí si do googla napsat digitalizace VHS a hned to vybafne.

Sám mám doma tunu kazet které jsem ještě jako děcko v nepočítačové éře nahrával z rádia. Vzhledem k tomu že jsem si koupil auto které má v základní výbavě díru na kazety tak se ke mě ta hudba vrací. Člověk se i podiví co všechno bylo kdysi hitem. :D
PetrSlany
Příspěvky: 1
Registrován: 15.09. 2016, 21:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze audio kazet do počítače a naopak?

Příspěvek od PetrSlany » 15.09. 2016, 21:22

Někdy jsou to docela šoky.
Odpovědět