Soukromé zprávy

Máte něco na srdci? Zde je to správné místo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Soukromé zprávy

Příspěvek od Heptoda » 11.06. 2015, 10:33

Jedna sonda do publika: vzhledem k tomu, že se rozjíždí další odborný web fungující na stejném principu jako funguje radio-forum, (na principu, ne obsahu !!!), dovolím se zeptat. Je doopravdy tak těžké zadávat zde SZ (soukromou zprávu)? A proč? Neptám se proto, abych škatulkoval kdo umí a kdo ne, to je mi šumafuk, ale proto, abychom stačili docílit úpravy již u beta verze. Děkuji za názory. (mohou být i formou SZ či jinak).
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: Soukromé zprávy

Příspěvek od Jan55 » 11.06. 2015, 11:36

Zdravím, co je to za web, docela by mě to zajímalo. Také mám dotaz, jsi ještě moderátor, nebo nikoli? Ptám se proto, že to vidím u nicku. H.W.
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Soukromé zprávy

Příspěvek od Heptoda » 11.06. 2015, 12:43

Pánové, buďte prosím tak laskavi, a pište pouze k tématu, ano? Děkuji. Jinak to odstraním.
(pro Jana55: nejsem, to už tu admin snad napsal srozumitelně. Proč to je u nicku nevím a ani to neřeším. Web bude o softwaru. Také nebudu rozebírat. To zase kvůli konkurenci.)
Franta
Příspěvky: 286
Registrován: 17.10. 2011, 09:10
Bydliště: Zlín

Re: Soukromé zprávy

Příspěvek od Franta » 11.06. 2015, 14:04

MŇo, mne mate, že je po otevření formuláře pro SZ se mne to ptá "KOMU", když je jasné, že pokud kliknu u příspěvku určité osoby, např. Heptoda, na ikonu SZ, tak by mělo být jasné, že chci poslat zprávu jenom JEMU a nikomu jinému a tak by měla ta věc pracovat, jakéžpak "KOMU"?. Pro mne (a je mi šumafuk jestli jsem některým za pitomce) je matoucí jednak ten ajťácký newspeak "přidat, vybrat"... apod, naco to tam je, když chci někomu napsat SZ???? Soukromá zpráva je soukromá a žádné přidat neboco tam být nemusí, ba nemá. A jestli se to týká připojení obrázků k té zprávě, tak, ať to tam ten ajťák srozumitelně napíše, na rozdíl od ajťáků kteří všemu rozumí, já starej dědek nejsem ani ajťák ani věštec abych luštil jak to ten ajťák vlastně myslí. Takže tu sokromou zprávu nenapíši z obav aby nedošla někam jinam, než zamýšlím.
Totéž v případě vkládání obrázků do příspěvků, to je hotová šaškárna: přiložit soubor, otevřít, přidat, umístit do příspěvku.... a ještě hlídat kam sebou ten obrázek vlastně v tom příspěvku praští.....
Nojo, jenže ten odborný web bude pro odborníky o softwaru, takže ta připomínka je vlastně zbytečná, jakožto odborníci na klikání, přidávání, umisťování atd nepotřebují žádné takové berličky.
Takže vlastně nic...
Hezký slunečný den přeje Franta ;)

...a hele, ona se ta zkušební fotka umístila skutečně pod text, HEURÉKA :thumbsup:
Přílohy
Tesla 521A Pouplár - 6a.jpg
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Soukromé zprávy

Příspěvek od Heptoda » 11.06. 2015, 14:29

Děkuji za info. Jo, je to tak, je. Inu věci, které někdo bere jako běžné a jinému se to chová jako balvan na cestě. Uvidíme, co se dá udělat. Jinak ty fotky zde: zjednodušeně řečeno, mají-li asi tak velikost 180 kb tak semka vlezou. Jenom se nepochopitelně řadí "odspodu", tj. ta poslední je potom jako první. Jsou-li ale ty vkládané fotky příliš malé, např 50 kb, uloží se jenom jako příloha ke zprávě. Pro ty kteří chtějí ale dát jako obrázek i něco tak malého, nezbývá než předem zvětšit např. v programu Malování. V každém případě prosím posílejte připomínky až do víkendu. Jinak ten web bude i pro mládež , takže to tam samý programátor nebude. :D Dnes se zrovna dělaly korekce u programů pro dřevorubce !! A to žádní vysokoškoláci (až na výjimky), nejsou. Zítra se věnujeme zahradnictví, to je taky fakt. O víkendu bude ukončeno.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: Soukromé zprávy

Příspěvek od Jirka84835751 » 11.06. 2015, 21:43

Franto,
jsem sice o nějaký ten "pátek" jistě mladší, ale už taky v důchodu a vím, co to je "nacpat do mé makovice" nové informace, byť jsem byl dlouhá léta hardverář na "počítačích" z diod, tranzistorů na sále 10x10m ... . PC je dnes pro mně skoro "černá skříňka" a o softveru ani nemluvě. Jediná spravedlnost je , že to čeká každého sklonit unavenou šíji před neskutečně rychlým pokrokem elektroniky (dříve či později), osobně se nestydím a přeji Ti, aby paměť Tvoje sloužila co nejlépe a co nejdýl. Nic si sebou nevezmeme :lol:

Vráťo,
už mám ověřený vložený soubor o velikosti téměř 500kB (upravený přes MO Picture Manager a komprimovaný + uložený jako Dokumenty. Asi se nesmí uložit jinak.) - viz založené vlákno na téma "Philips 2531 a2019".
Těch méně jak 50kB si hned vyzkouším (Typy SMD součástek = 38,2kB - Umístit do příspěvku),
SMD_tab_U-I.png
ale mám viditelný pocit , že se dá vložit sem taky normálně.
Proč se ukládají přílohy v obráceném pořadí, neznám - nechám na vysvětlení Pribynovi ;)
PS o jakých "zase nových" stránkách (SW) to mluvíš? Ještě mám snahu se něco dovědět, dej včas do placu :lol:
Dobrou noc a krásný víkend nejen všem :roll:
Uživatelský avatar
Balek
Příspěvky: 180
Registrován: 17.10. 2011, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Soukromé zprávy

Příspěvek od Balek » 12.06. 2015, 12:16

ad soukromé zprávy: Mě by u těch soukromých zpráv vyhovovalo kdybych si mohl rozkliknout jednoduché menu jako tomu je třeba na http://www.ebastlirna.cz/ to potom hned vidím od koho mi jaká zpráva přišla a jestli ta moje již došla nebo ne. Jednoduché a přehledné menu.
ad vkládání obrázků:
nemám námitek, jsme si vědom že se sem nemohou z důvodu celkové velikosti tohoto webhostingu dávat veliké soubory. Zmenšit obrázek na potřebnou velikost se dá v X programech pro ty co to neumí doporučuji irfanview s lehce pochopitelným menu.
Franta
Příspěvky: 286
Registrován: 17.10. 2011, 09:10
Bydliště: Zlín

Re: Soukromé zprávy

Příspěvek od Franta » 12.06. 2015, 15:13

Velikost obrázků v programu Irfanview upravuji také a tím potvrzuji, že je to skutečně jednoduché :lol:
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Soukromé zprávy

Příspěvek od Heptoda » 12.06. 2015, 18:52

´Děkuji všem za snahu přispět svou troškou do diskuse, děkuji i za maily. :thumbsup: Nakonec jsme zadali kompletní tvorbu firmě i s uvedenými požadavky. Prostě každý mustr měl totiž nějaké "problémy", tak už to bývá. Tím diskusní téma uzavírám, je již vyřešeno. Hezký víkend všem.
Odpovědět